přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. ledna 2024, 13:30

ČAS na podcast - Matěj Krsek

Pozvánku k 39. dílu ČASu na podcast přijal bronzový medailista ze smíšené štafety na 4x400 metrů z MS v Budapešti a pátý z hladké čtvrtky na HME v Istanbulu Matěj Krsek.

Přesto, že je Matějovi stále pouhých 24 let, může už se pyšnit čtyřletou neporazitelností v rámci domácích republikových šampionátů pod otevřeným nebem. S osobním rekordem 45.55 je třetím nejrychlejším čtvrtkařem naší historie venku a v hale běžel lépe dokonce pouze český rekordman Pavel Maslák. Pod střechou Matěj umí čtvrtku za 46.03.

Stal se také stabilním členem českých čtvrtkařských štafet. S tou smíšenou loni vybojoval zlato na Evropských hrách v polském Chorzówě a senzační bronz na mistrovství světa v Budapešti. Na evropské úrovni se prosadil už také individuálně. Před rokem na HME v Istanbulu si doběhl ve finále pro páté místo.

Matěj nám v podcastu prozradil, jak vnímá svou pozici v mediálním prostoru a světě sociálních sítí. Společně s průvodcem tohoto dílu Filipem Sasínkem zavzpomínali na Matějovi atletické začátky v Kladně. Nechybělo ohlédnutí za úspěšnou sezónou 2023 a vyhlídky směrem k nadcházejícímu olympijskému roku. Sdělil nám také, jak zvládá kombinovat vrcholový sport se studiem na dvou vysokých školách či zda se ještě stále věnuje i hře na klavír.

 

Petr Jelínek

Vytisknout