ČAS na podcast - Lada Vondrová

středa 19. dubna 2023
Pozvánku k jedenatřicátému dílu ČASu na podcast přijala pátá čtvrtkařka nedávného halového mistrovství Evropy v Istanbulu a dlouhodobá česká jednička této disciplíny v kategorii žen Lada Vondrová.

Přesto, že je Ladě stále pouhých 23 let, má za sebou už řadu mezinárodních úspěchů. V roce 2021 se stala v estonském Tallinnu mistryní Evropy do 23 let a druhé zlato přidala se štafetou na 4x400 metrů. O dva roky dříve získala na stejném šampionátu v Gävle stříbrnou medaili.

V podstatě už od juniorského věku se pravidelně zúčastňuje i velkých mezinárodních akcí mezi dospělými. Je semifinalistkou olympijských her v Tokiu a v semifinále nechyběla ani při světových šampionátech v Dauhá 2019 a Eugene 2022 či na loňském mistrovství Evropy. Patří tak mezi stálé opory naší reprezentace.

Uplynulá halová sezóna pak byla pro Ladu velmi úspěšná, když si vylepšovala osobní rekordy napříč všemi disciplínami a na halovém mistrovství Evropy v Istanbulu obsadila v našlapané konkurenci páté místo. Následně také vytáhla jako finišmanka českou štafetu na čtvrté místo.

Společně s Filipem Sasínkem zavzpomínala, jaká byla vlastně její cesta od fotbalu k atletice a kdy se rozhodla právě pro čtvrtku. Prozradila také, jak jí prospěla změna tréninku a nechybělo hodnocení letošní halové sezóny. Dalšími tématy byly například její pohled na úroveň současné ženské čtvrtky nebo jaké jsou její nejbližší plány.