ČAS na podcast - Petr Meindlschmid

úterý 25. června 2024
Pozvánku k 45. dílu ČASu na podcast přijal český juniorský rekordman ve skoku dalekém a sedmý muž nedávného evropského finále v Římě Petr Meindlschmid.

Petr bral dlouho atletiku jako doplňkový sport k fotbalu, který pro něj byl původně prioritou. Jeho výkonnost v dálkařském sektoru ovšem začala raketovým tempem stoupat a oba sporty kombinoval na velmi dobré úrovni. Už jako starší žák skočil 709 centimetrů a o rok později už bral zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže v Banské Bystrici, kde dolétl na 729 centimetrů. V následující sezóně dokázal posunout hodnotu dorosteneckého národního rekordu na 781 centimetrů. Krátce nato zazářil na Memoriálu Josefa Odložila, když dokázal porazit Radka Jušku a obsadil na tomto mítinku druhé místo. Krátce nato v Mariboru úspěšně obhájil zlato na EYOFu, kde si ovšem poté po pádu při štafetové předávce porazil ruku a přišel o mistrovství Evropy juniorů v Jeruzalémě.

Na konci sezóny se musel rozhodnout mezi fotbalem a atletikou. Přednost dostala královna sportu a jeho letošní výkony potvrzují, že udělal dobře. Na Memoriálu Josefa Odložila tentokrát dokázal dokonce zvítězit, a to ve vylepšeném juniorském národním rekordu 792 centimetrů. Jeho hodnotu pak hned dvakrát posunul na mistrovství Evropy v Římě. Při své premiéře na velké mezinárodní akci mezi dospělými si vedl nebojácně, když si zajistil postup z kvalifikace hned svým úvodním pokusem na 801 centimetrů. Ve finále pak ještě dva centimetry přidal a skončil na parádním sedmém místě. Osmimetrovým skokem se blýskl také o uplynulém víkendu na mítinku v řeckém Pireu.