ČAS na podcast – Jakub Dudycha

čtvrtek 9. listopadu 2023
Pozvánku k 37. dílu ČASu na podcast přijal juniorský mistr Evropy v běhu na 800 metrů a český rekordman stejné kategorie Jakub Dudycha.

Jakub Dudycha o sobě dal poprvé výrazně vědět v loňské sezóně, kdy získal v Jeruzalémě na osmistovce titul dorosteneckého mistra Evropy. V tomto roce pak nadále pokračoval ve svém výrazném výkonnostním růstu. Postupně si posouval své kariérní maximum až na 1:45.84, což je hodnota nového národního rekordu kategorie do 20 let, který zaběhl na mítinku v Záhřebu. V Táboře získal svůj první český titul mezi muži a po roce přidal také další zlatý úspěch na mládežnickém vrcholu. Tentokrát se jednalo o titul juniorského mistra Evropy, na který dosáhl opět v Jeruzalémě.

Společně s průvodcem tohoto dílu Honzou Frišem Jakub zavzpomínal na své sportovní začátky a vysvětlil, proč si vybral atletiku a osmistovku. Nechybělo ohlédnutí za oběma zlatými jeruzalémskými úspěchy a Kuba také přiblížil, jak vypadá jeho příprava. Následně prozradil své ambice pro nadcházející sezónu a jak vidí stav a perspektivu současné světové půlky.