ČAS na podcast - Ondřej Macík

pondělí 21. srpna 2023
Hostem 36. dílu ČASu na podcast byla kometa sezóny na kratších sprintech Ondřej Macík.

Dvaadvacetiletý Ondřej Macík prožívá bezesporu životní sezónu. Před jejím začátkem měl za cíl kvalifikovat se na první reprezentační akci, evropský šampionát "U23" do Espoo. Před vrcholem sezóny - rozhovor vznikl těsně před startem MS v Budapešti, kam Ondra doskočil v rankingu díky národnímu rekordu na 200 m při MČR v Táboře - už spřádal plány na útok na olympiádu v Paříži.

V půlhodinovém podcastu vedeném Filipem Sasínkem prozrazuje Macík svou cestu k atletice. Dozvíte se, s jakým začal sportem, kdo byl na Dukle jeho první trenér před Michalem Novákem, a také o jejich skupině "Majkl Team". Na první pohled možná vypadá Ondrova sezóna idylicky, ale kvalifikační čas na Espoo zaběhl takřka na poslední chvíli při Tretře, kde se dostal do hlavního závodu až jako náhradník. Také se dozvíte, jak spal před finále na ME (byl v něm sedmý) a pochopitelně řeč přišla i na životní závod v Táboře. Co mu šlo hlavou, když na MČR cestoval, a jaký výkon odhadoval, že by ho mohl posunout na MS?

Důležitý základ k účasti v Budapešti (i o posledních týdnech přípravy je zmínka) však Ondra učinil už v hale, kde získal svůj první dospělý titul. V podcastu tak mohl spekulovat, jestli svého nejoblíbenějšího sprintera nepotká v rozběhu a došlo i třeba na tipy medailistů na 200 i 100 metrů, takže u kratší tratě již může posluchač i vyhodnotit jeho odhad. Na přetřes při rozhovoru přišel i pohled na halu jako takovou, jak Ondra nahlíží na čtyřstovku a jestli by třeba uvažoval o změně svého zaměření. Z obecnějších témat pak s Filipem probírali, co zásadně zlepšilo před dvěma lety jeho přípravu, co rádi s trenérem využívají k jejímu zkvalitněnění. A závěrem se dozvíme, jak plánuje strávit čas volna po sezóně.