ČAS na podcast – Amálie Švábíková

pátek 17. března 2023
Pozvánku k 29. dílu ČASu na podcast přijala čerstvá držitelka národního rekordu ve skoku a tyči a bronzová medailistka z nedávného halového mistrovství Evropy v Istanbulu Amálie Švábíková.

Amálie za sebou má prozatím životní halovou sezónu. V jejím průběhu nejprve vylepšila hodnotu národního rekordu na 472 centimetrů. Následně si připsala cenný primát na prestižním tyčkařském mítinku ve francouzském Clermont-Ferrand a vše završila ziskem bronzové medaile na halovém evropském šampionátu v Istanbulu. Svěřenkyně trenéra Štěpána Janáčka tak potvrdila, že není jen sběratelskou mládežnických úspěchů, ale že se umí na nejvyšší úrovni prosadit i mezi dospělými.

Dílem nás tentokrát provází Honza Friš, jenž se v úvodu s Amálii věnoval tomu, jak se jí dařilo v mládí kombinovat na vrcholové úrovni snowboardcross s atletikou a proč dala nakonec přednost královně sportu. Společně se ohlédli za jejími mládežnickými úspěchy a probrali, jak těžký byl pro Amálku přechod z mládežnické kategorie mezi dospělé. Následně prozradila, jaká jsou specifika tyčkařského tréninku a zda raději závodí v hale nebo pod otevřeným nebem. V našem podcastu se od tyčkařské jedničky však dozvíte ještě mnohem víc.