ČAS na podcast - Lurdes Gloria Manuel

úterý 27. února 2024
Hostem jubilejního 40. dílu ČASu na podcast byla juniorská mistryně Evropy na 400 metrů a jeden z největších talentů české atletiky Lurdes Gloria Manuel.

Lurdes Gloria Manuel září na domácím i mezinárodním poli už od mládežnických kategorii. Už v roce 2022 se stala v Jeruzalémě vicemistryní Evropy na 400 metrů. O rok později pak vystoupala na stejném stadionu při evropském šampionátu do 20 let na nejvyšší stupínek a byla členkou bronzové štafety. Ještě předtím na domácím stadionu v Táboře potrápila při mistrovství České republiky i Ladu Vondrovou s Terezou Petržilkovou a doběhla si pro stříbrno v juniorském národním rekordu 51.23.

Další rekordní zápisy přidala letos v hale. Nejprve se jí to časem 23.63 podařilo na dvoustovce. O tento zápis ji o uplynulém víkendu na Gigantu připravila Terezie Táborská. Na stejné šampionátu se však Lu stala novou držitelkou historického juniorského maxima na čtvrtce, kterou prolétla za 52.64. Už zítra pak odletí na halové mistrovství světa v Glasgow, kde by měla být členkou čtvrtkařské štafety.

Honza Friš probral s Lu její atletické začátky a společně zhodnotili loňskou venkovní a letošní halovou sezónu. Následně nám také prozradila své budoucí plány a byl prostor i pro dotazy ze strany diváků a posluchačů našeho podcastu.