přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2022, 18:10

ČAS na podcast - Helena Jiranová

Hostem jedenáctého dílu ČASu na podcast byla překážkářka Helena Jiranová, která je jedním z příjemných překvapení letošní halové sezóny.

Helena patřila vždy ke všestranným atletkám. Koketovala s víceboji a první úspěchy sbírala jako čtvrtkařka. V této disciplíně si také odbyla na halovém mistrovství Evropy v Praze 2015 premiéru na velké mezinárodní akci mezi dospělými a byla též členkou štafety čtvrtkařek, která obsadila čtvrté místo.

Následně se však stále více začala věnovat krátkým překážkám, až právě k nim natrvalo přešla. Jak se ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí. Loni dokázala postoupit do semifinále halového mistrovství Evropy a hned v úvodu letošní halové sezóny se blýskla skvělým osobním rekordem na šedesátce překážek, když zvítězila na Czech Indoor Gala časem 8.03 a stala se druhou nejrychlejší Češkou historie na této trati. Zároveň si také zajistila účast na halovém světovém šampionátu v Bělehradě.

Honza Friš se nezapomněl zeptat, jak obtížný byl přechod mezi disciplínami a zajímal se také o to, jak se Helena připravuje a za čím vidí tak výrazný výkonnostní progres, kterým nyní prochází. Řeč přišla samozřejmě také na blížící se HMS a ambice směrem k venkovní sezóně. To a mnoho dalšího se dozvíte v našem ČASu na podcast.

Petr Jelínek

Vytisknout