přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Rozhovor měsíce

20. 10. 2012

Rozhovor října 2012: Ivana Sekyrová

Sen, kterému se ještě před rokem sokolovská učitelka na gymnáziu smála, došel naplnění letos na jaře. Ivana Sekyrová, někdejší běžkyně na 400 m překážek, se kvalifikovala na olympiádu v maratonu. Povídali jsme si nejen fantastickém atmosféře v Londýně, ale také o jejich začátcích v Klatovech, kdy málem vyhrál basketbal, o pozdější neobvyklé proměně ve vytrvalkyni či úspěšném debutu na královské trati v Rotterdamu.

28. 2. 2012

Věra Cechlová Pospíšilová

S diskařkou Věrou Cechlovou Pospíšilovou jsme si v našem rozhovoru měsíce povídali o tom, jak bylo těžké udělat zásadní změnu v přípravě a po řadě roků spolupráce s Josefem Šilhavým přejít k Petru Stehlíkovi. Bronzová medailistka z mistrovství světa a dlouholetá domácí jednička si prožila nezdary při třech posledních šampionátech, přesto o konci kariéry nepřemýšlí. Atletikou si totiž plní svůj sen a své současné snažení směřuje pochopitelně k Londýnu.

31. 1. 2012

Kateřina Janků

Kateřinu Janků si atletická veřejnost jistě vybaví pod příjmením Baďurová. Čerstvá maminka kývla na nabídku rozhovoru bleskurychle, přestože vedle péče o malou dcerku neopustila ani na chvilku své dvě práce. Někdejší tyčkařská vicemistryně světa se cítí skvěle, aktivní kariéru už dávno hodila za hlavu. Teď sleduje atletiku jako nadšená divačka, šéftrenérka armádního oddílu či majitelka školky s pohybovým zaměřením.