přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. května 2022, 11:53

ČAS na podcast - Žaneta Peřinová

Patnáctý díl ČASu na podcast má trošku netradičního hosta, a tím je sportovní reportérka a také bývalá atletka Žaneta Peřinová.

Žaneta se v mládí věnovala chůzi a připravovala se pod vedením trenéra Iva Pitáka. V mládežnických kategoriích dokonce získala i několik medailí na domácích republikových šampionátech. Atletickou kariéru však musela kvůli zdravotním problémům velmi záhy ukončit.

Po absolvování nymburského gymnázia, šla studovat na Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze, kde si vybrala obor sportovní marketing. Už v průběhu studia pak začala pracovat v České televizi. V roce 2001 nastoupila do redakce sportu, kde se specializuje hlavně na atletiku. Už více než deset let je reportérkou na velkých atletických vrcholech a nechybí ani při nejvýznamnějších domácích atletických událostech.

S Honzou Frišem zavzpomínali na její atletickou kariéru i na začátky v České televizi. Na řadu samozřejmě přišlo i téma, co obnáší práce reportérky nebo jaké zážitky z globálních atletických vrcholů si přivezla, a to není zdaleka vše. Více se dozvíte právě v našem ČASu na podcast.

Petr Jelínek

Vytisknout