přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. září 2022, 17:37

ČAS na podcast – Marek Bárta

Pozvánku k osmnáctému dílu ČASu na podcast přijal náš nejlepší diskař Marek Bárta, jenž letos reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v Eugene i na evropském šampionátu v Mnichově.

Marek už několik let českému disku naprosto dominuje. Je šestinásobným mistrem České republiky, loni vybojoval třetí místo na evropském vrhačském poháru a letos si ve svých devětadvaceti letech připsal premiéru na velkých mezinárodních akcích mezi dospělými, když závodil na obou vrcholech této sezóny.

Průvodcem osmnáctého dílu byl Filip Sasínek. Společně s Markem zavzpomínali na jeho atletické začátky i mládežnické úspěchy. Dále naše současná diskařská jednička prozradila, jak obtížný pro něj byl přechod nejprve z Ostravy do Prahy a následně za studiem do Spojených států amerických. Samotná zámořská zkušenost pak byla dalším zajímavých tématem k rozhovoru. Nechybělo samozřejmě hodnocení uplynulé sezóny. Marek se nám také svěřil se svými nejbližšími závodními ambicemi nebo jak vidí současnost a budoucnost světového disku.

Petr Jelínek

Vytisknout