přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. října 2022, 13:46

ČAS na podcast - Jan Kudlička

Hostem devatenáctého dílu ČASu na podcast je český tyčkařský rekordman a trojnásobný medailista z velkých mezinárodních akcí Jan Kudlička, který nedávno oznámil konec aktivní kariéry.

Jan Kudlička je beze sporu naším historicky nejúspěšnějším tyčkařem. Je držitelem českého rekordu pod otevřeným nebem, a to výkonem 583 centimetrů. Vyskákal si bronz na halovém mistrovství světa v Sopotech 2014 i na mistrovství Evropy v Curychu ve stejném roce. K tomu má doma ještě stříbro z mistrovství Evropy v Amsterdamu 2016. Celkem třikrát byl ve finále olympijských her. V Pekingu 2008 skončil devátý, v Londýně 2012 byl sedmý a v Riu de Janeiru 2016 skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Ve své sbírce má třináct venkovních a devět halových národních titulů. Tato sezóna pro něj byla tou poslední, když se v jejím závěru rozhodl, že pověsí tretry na hřebík.

Společně s průvodcem tohoto dílu Filipem Sasínkem zavzpomínali na Honzovi atletické začátky i na to, proč si vybral právě skok o tyči. Ohlédli se za jeho bohatou kariéru a řeč přišla i na to, zda český rekordman momentálně vidí v České republice své možné nástupce. Prozradil také, jak obtížné bylo rozhodnutí o ukončení kariéry a z jakého důvodu tak učinil.

 

 

Petr Jelínek

Vytisknout