přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. dubna 2022, 12:25

ČAS na podcast - Dominik Záleský

Hostem čtrnáctého dílu ČASu na podcast byl spoludržitel českého rekordu na stovce a také účastník nedávných zimních olympijských her v Pekingu v jízdě na bobech Dominik Záleský.

Dominik Záleský patří už několik let k naší nejužší sprinterské špičce. Je členem reprezentační štafety, která v roce 2019 zaběhla ve švýcarské Ženevě národní rekord 38.62 a v loňské sezóně přidal Dominik další rekordní zápis na stovce, když ve Zlíně zaběhl čase 10.16, čímž se připojil ke kolegům Janu Velebovi a Zdeňkovi Stromšíkovi ve spoludržení národního historického maxima na této distanci.

Dominik však úspěšně kombinuje atletiku s dalším sportem, a tím je jízda na bobech. Důkazem toho je, že byl stabilním členem české bobové reprezentace ve Světovém poháru a Českou republiku reprezentoval i na únorových zimních olympijských hrách v Pekingu. Nyní už zase spřádá své atletické plány pro nadcházející letní sezónu.

Zásadním tématem byly tentokrát boby, a to od Dominikových začátků až po olympijskou zkušenost. Řeč přišla ovšem i na to, jak se Dominikovi daří oba sporty kombinovat nebo jak vidí budoucnost českého sprintu.

 

Petr Jelínek

Vytisknout