Mladí atleti na mezistátku po boji podlehli Polsku
Česká reprezentace do 22 let na sobotním mezistátním utkání v Opole podlehla pouze domácímu týmu, přetahovanou rozhodl až samotný závěr. Třetí bylo Maďarsko, čtvrtá Ukrajina. Oštěpař Jan Výška se blýskl hodem k 80 metrům.
Byla to hodně dramatická bitva o prvenství. Čeští atleti si připsali celou řadu vítězství, podpořených dalšími umístěními v „top 3“. Poláci překlopili bitvu na svou stranu až ve štafetách, které přes snahu našich čtveřic všechny vyhrály. V součtu činil rozdíl 6,5 bodu (466,5 vs. 460), Maďarsko…