přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Lednová ATLETIKA

Časopis Českého atletického svazu vykročil již do 57. roku svého působení. Také v tomto roce nabízí ATLETIKA řadu novinek. Pod titulkem A co dál…hovoříme v lednovém čísle s Nikolou Tomečkovou. V premiéře rubriky Z oddílů představujeme atlety i atletky Hvězdy Pardubice i A. C. Tepo Kladno. Na domácí stránce konečně odstartovala Rubrika rozhodčích. Řadu novinek najdete i v příloze pod hlavním titulkem: Kaleidoskop.
V lednovém čísle však nejsou samé novinky. Na první straně se vracíme k vyhlášení českého Sportovce roku. Ohlédnutím za sezonou 2004, ale i pohledem do letošního roku jsou rozhovory s Františkem Fojtem, ředitelem ČAS, Vladimírem Tikalem, předsedou ekonomické komise ČAS, šéftrenérem Václavem Fišerem i svazovými trenéry Jiřím Kreuterem  a Vítem Rusem. Pohromadě najdete i limity pro všechny vrcholné události roku.

Začíná také seriál Z historie mistrovství světa. S ATLETIKOU se podíváte na maratony v Honolulu i na Lanzarote. Bohaté jsou rubriky ze světa s unikátní fotografií Emila Zátopka v pistolovém souboji s Gunderem Häagem.

V příloze jsou světové tabulky juniorů a domácí juniorů i dorostu. V únorovém čísle najdete tabulky žactva. Pokračuje zveřejňování kinogramů s odbornými komentáři. Tentokrát si „prohlédla“ techniku překážkářky Lucie Martincové rekordmanka Iveta Rudová. Za měsíc nabídneme kinogram koulaře – „otočkáře – Robbertse s komentářem Miroslava Janouška, prvního Čecha, který přehodil 19 a 20 m. České ATLETICE také zaslal článek o přípravě Reese Hoffa (OR 21,67) jeho trenér z univerzity v Georgii – Don Babbitt, jehož ženou je bývalý vrhačský talent z Vítkovic Petra Jurášková.

Příjemné počtení v ATLETICE i v roce 2005 přeje
                                                               František Macák, šéfredaktor

Vytisknout