přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

ATLETIKA 12

Vážení čtenáři,

ještě v první polovině prosince vyjde 12. číslo časopisu ATLETIKA. Je opět celobarevné. Hlavní pozornost je věnovaná anketě Atlet roku 2003, kterou jste mohli sledovat v přímém přenosu na ČT 1. Ještě jednou vám představíme naše nejúspěšnější atlety v jejich slavnostních róbách, šatech a vojáky v elegantních uniformách. Dozvíte se, jak se dívají na rok 2003, a jak odstartovali do olympijské sezony. Nezapomněli jsme ani na poslední domácí mistrovství – krosový šampionát v Novém Městě nad Metují i další běžecká ohlédnutí.Pokračují také žebříčky evropské i české atletiky v kategorii žen. Nechybí ani strana úsměvných fotografií nasbíraných v uplynulé sezoně. Dvoustranu jsme věnovali Corny Středoškolskému poháru, jehož XXII. ročník vyvrcholil v listopadu opět v jablonecké hale. V rubrice „Příběhy“ se tentokrát představuje Miroslav Guzdek, nejúspěšnější žák Dany Zátopkové. Najdete i ohlédnutí za jubilejním 70. ročníkem Velké kunratickéi 55. lety armádního sportu. Také se s ATLETIKOU podíváte do Nymburka na tréninkový camp Jana Pospíšila a Steve Backleyho a na svatbu královny české atletiky roku 2003 – Věry Pospíšilové, dnes již Cechlové.

Velmi bohatá je příloha časopisu a to nejen s domácími a zahraničnímu výsledky, ale i českými tabulkami mužů a žen (20 nejlepších), světovými a evropskými halovými rekordy, kinogramem Věry Pospíšilové s komentářem Josefa Šilhavého a dalším dílem seriálu „Lékař radí“, tentokrát o významu krevního obrazu pro sportovce. Na straně XII. najdete i obsah 55. ročníku časopisu ATLETIKA.

Ještě bych chtěl připomenout, že v lednu odstartuje nový ročník časopisu ATLETIKA, jehož předplatné je za všech 12 čísel 300 Kč. Pokud jste opomněli zaplatit, tak se obraťte na redakci: Diskařská 100, 169 00 Praha 6 nebo volejte Věru Ledvinkovou na čísla: 220 513 565,233 014 444.

V roce 2004 najdete právě jen v ATLETICE kompletní výsledky ze všech velkých domácích i evropských a světových soutěží, samozřejmě včetně olympijských her v Aténách. Právě této vrcholné sportovní události věnujeme celoroční seriál.

Úspěšné prožití adventního času, hezké svátky a šťastný, veselý a zdravý rok 2004 přeje všem čtenářům časopisu ATLETIKA
                                                                  František Macák, šéfredaktor

Vytisknout