přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Téma týdne

15. září 2021, 10:36

PG cílí na zdravou výživu

Český atletický svaz přichází s novým projektem v rámci Pohybové gramotnosti, který je zaměřen na zdravou výživu.

Projekt, který je financován z dotace Ministerstva zemědělství, nese název Pohybová gramotnost – pravidelný pohyb a zdravá výživa. Je zaměřen na sportování dětí a jejich komplexní vývoj při pohybových aktivitách ve spojení s osvojením principů zdravé výživy.

Jeho patronkou je několikanásobná česká rekordmanka a finalistka olympijských her v Tokiu Kristiina Mäki. „Správné složení stravy a dodržování pitného režimu jsou pro mě velice důležité. V kombinaci s pohybem o to víc, protože moje tělo musí odněkud brát energii. Tělo má obecně rádo pravidelný režim a vedle spánku, je správné stravování nejdůležitější součástí mého tréninku, tak abych dokázala co nejlépe regenerovat,“ uvádí Kristiina. Dalšími patrony jsou pak běžci Lukáš Hodboď s Janem Frišem, sprinter Zdeněk Stromšík a oštěpařka Irena Gillarová.

V rámci projektu se uskuteční vždy v odpoledních hodinách šest akcí, které budou určeny pro děti a děti s rodiči v rámci Atletiky pro děti a Atletiky pro celou rodinu. Na každé z nich bude přítomen jeden z patronů, se kterým bude možné si popovídat a získat jeho podpis. Nebude chybět ani stánek, kde budou moci děti ochutnat něco ze zdravé stravy. Pro závodící jsou pak připraveny i drobné odměny.

Akce v rámci projektu Pohybová gramotnost – pravidelný pohyb a zdravá výživa 

22.9. Karviná oddíly Family for kids a Jakl Karviná
23.9. AK AHA Vyškov
24.9. AP Polešovjata při ZŠ Polešovice AC Slovácká Slavia Uh. Hradiště
26.9. AK Škoda Plzeň
30.9. AK Šternberk
3.10. Atletika Človíček

Proběhne také školní trenérů a byla vydána odborná publikace formou brožury s názvem Pohybová gramotnost – pravidelný pohyb a zdravá výživa, kde se dozvíte něco o správném složení stravy a její vliv na vývoj a sportovní aktivity, nutričním složení potravin a mnoho dalších zajímavých informací.

Brožuru lze stáhnout zde: 

Na webových stránkách Pohybové gramotnosti bude v nejbližších dnech spuštěna podstránka přímo k tomuto projektu. Těšit se můžete také na podcasty na téma sportu a zdravé výživy.

Petr Jelínek

Vytisknout