přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Téma týdne

3. 12. 2014

Králové a královny II: střední a dlouhé tratě

Závěr roku patří i na našem webu bilancování za uplynulou sezónou. Sudý neolympijský rok je specifický v tom, že k přímým konfrontacím některých hvězd nemusí kvůli absenci světového vrcholu vůbec dojít. Ale o to výrazněji mohou zazářit jména, která zůstávala dosud ve stínu. Navíc skutečná veličina globálního významu si nemůže dovolit opomíjet Diamantovou ligu. V druhém dílu seriálu pokračujeme běžeckými disciplínami na dráze včetně stýplu.

25. 11. 2014

Králové a královny I: hladké sprinty

Závěr roku patří i na našem webu bilancování uplynulé sezónoy. Sudý neolympijský rok je specifický v tom, že k přímým konfrontacím některých hvězd nemusí kvůli absenci světového vrcholu vůbec dojít. Řeklo by se, že o to výrazněji mohou zazářit jména, která zůstávala dosud ve stínu. Navíc skutečná veličina globálního významu si třeba nemůže dovolit opomíjet Diamantovou ligu. Jenže ono to tak jednoduché není, jak si ukážeme hned na sprintech, tradičním úvodním dílu seriálu, který právě otevíráme.

25. 9. 2014

Běchovická tradice po 118.

Dvě tisícovky běžců se postaví poslední zářijovou neděli na start náročného silničního závodu, jenž se koná bez přestávky od roku 1897 na trati z Běchovic (dnes už městské části) směrem do centra Prahy. Již téměř půlstoletí se také při tomto běžeckém veteránovi, jehož stářím trumfne pouze maraton v Bostonu, udělují mistrovské tituly, které z loňska obhajují Petra Kamínková a Petr Vitner. Bohatá běchovická historie se 28. září rozšíří o 118. kapitolu.