V Londýně excelovala Radcliffeová

středa 23. listopadu 2011
Britka Paula Radcliffeová dnes vyhrála londýnský maraton, v mužské kategorii byl nejlepší Keňan Martin Lel.

Radcliffeová se téměř bezprostředně po startu odtrhla společně s Keňankami Margaret Okayovou a Susan Chepkemeiovou od zbytku závodního pole. Jednatřicetileté Britce však po několika kilometrech nestačily ani dvě zbylé spolufavoritky. Ostrým tempem se Radcliffeová v polovině trati dostala na letošní světové maximum v půlmaratonu. Do cíle se dostala v čase 2:17:41 hodiny, což je třetí nejrychlejší čas v maratonské historii. Druhá skončila Rumunka Constantina Ditaová.
V závodě mužů zvítězil Keňan Martin Lel v čase 2:07:25 hodiny, tedy v letošním nejlepším světovém výkonu. Stříbro si z Londýna odváží Maročan Džavád Gharíb, který byl o 23 sekund pomalejší než Lel.