Předtokijská Atletika je na světě

Předtokijská Atletika je na světě
Aktuality
středa 21. července 2021
Předolympijské číslo časopisu Atletika právě vyráží na cestu k předplatitelům. Na co se při čekání na začátek atletického programu v Tokiu můžete těšit?

Hlavní reportáž je z evropského mistrovství družstev a znovu úspěšného českého představení v první lize v Kluži. Nechybí ani menší mezinárodní akce, určené chodcům (u nás v Poděbradech), sprinterům (štafety v Chorzówě) či vrhačům (Split).

Domácí dění otevírá závodní i náborový restart v podobě „Atleti spolu“, a pak už to jsou domácí šampionáty: dospělých (Zlín), juniorů s dorostenci (Kladno), chodců (Olomouc) a souhrny o bězích a vícebojích. Následuje sekce mítinků, jubilejní Zlatá tretra, dále Odložilův memoriál, Kladno hází, Vzhůru Brno… Uskutečnil se i – byť velmi redukovaný – štafetový pohár pro malé školáky, za rok snad již v plném rozsahu.

Publicistická sekce je skromná, ale věřím, že poutavá. S hendikepovanou sprinterkou Terezou Jakschovou, kterou uvidíme na paralympiádě v Tokiu, a běžkyní Evou Tománkovou, jejíž příběh je výrazný dodatek k americkým příběhům českých atletů, si povídal náš specialista na rozhovory Michal Osoba. A pak je tu borec-maratonec na konec, Juki Kawauči. Na olympiádě u něj doma bude ke škodě nejen jeho chybět, ale i tak je to fascinující osobnost.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

letos již sice není možné objednávat časopis smskou, přesto věřím, že si k vám i ATLETIKA 2/2021 najde cestu (www.atletika.cz/predplatne). A že s ní strávíte pěkné chvilky. I proto, že se třeba neustále snažíme zkvalitňovat obsah, viz angažování Štěpána Růta, jehož ilustrace najdete u několika článků. (Digitální verze čísla)

Michal Procházka, šéfredaktor

Fotogalerie