Pražská chodecká hodinovka popáté

Pražská chodecká hodinovka popáté
Aktuality
středa 18. října 2017
V sobotu 21. 10. 2017 se na atletické tartanové dráze pražského Olympu v pražské Stromovce uskuteční 5. ročník mezinárodních chodeckých závodů „Pražská chodecká hodinovka“.

Uplynulé čtyři ročníky tohoto chodeckého závodu se těšily nebývalému zájmu. Pořadatel SMOLA CHŮZE z.s. hlásí, že se k letošnímu ročníků přihlásilo již téměř 100 zájemců.

Chodeckou českou špičku v čele s Anežkou Drahotovou a Lukášem Gdulou, doplní kolem třiceti zahraničních závodníků a závodnic ze sedmi zemí, jako jsou Německo, Itálie, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko a USA. Mezi nimi například vynikající polský reprezentant Rafal Sikora, Ital Stefano Chiesa a nastupující generace špičkových italských závodnic Nicole Colombi, Martina Ansaldi, Lidia Barcella.

V kategorii veteránů se představí z německé špičky Borsch, Schaeffer, Hauger, z české Borovičková, Kánský, Nedvídek, Smola či Hlavenka.

Pražská chodecká hodinovka je sportovní festival pro všechny milovníky sportovní chůze. V jeden den a na jednom místě se v profesionálním prostředí pražského Olympu setkají amatérští sportovci s profesionály. Trať je připravena pro všechny kategorie. Dokonce i pro ty, kteří si chtějí chůzi jen vyzkoušet, pro ně je připravena symbolická trať na 1 kilometr.

Pro tři nejúspěšnější závodníky v hlavních kategoriích jsou připraveny i zajímavé finanční odměny. Pro všechny soutěžící i jejich doprovod je na místě připravené bohaté občerstvení.

Akce je pořádána za významné finanční podpory firmy SMOLA KONSTRUKCE s.r.o., částečné finanční podpory firmy RENTIA a spolupráce Mirka Fliegl.

Časový program:

11:20h  3 km chůze: žactvo                       
11:20h  5 km chůze: muži, ženy, junioři, juniorky, dorostenci, dorostenky                       
12:10h  1 km chůze: přípravky (příchozí)                     
12:30h  1 hodina: chůze muži, ženy – první „vlna“                      
14:00h  1 hodina: chůze muži, ženy – druhá „vlna“ – ELITA

Měření elektronickou časomírou.

Závodní kancelář: bude otevřena od 10:30h v prostorách stadionu.

Petr Jelínek

Fotogalerie