Ostrava hostila pohár sportovních gymnázií

středa 19. ledna 2022
V ostravské hale proběhl Středoškolský pohár sportovních gymnázií. Z vítězství se radovali chlapci z Gymnázia Ludvíka Daňka v Brně a děvčata z Gymnázia v Plzni.

Obě vítězná družstva si dokráčela pro zisk poháru s poměrně pohodlným náskokem. Atleti z Brna posbírali celkem 142 bodů a stříbrné Sportovní gymnázium Plzeň na ně ztratilo devětadvacet bodů (113 b.). S ještě větším odstupem pak skončili třetí gymnazisté z Ostravy, jejichž konto činilo 81 bodů.

Reprezentantky plzeňského gymnázia pak kralovaly se ziskem 152 bodů. Na stříbrný stupínek vystoupaly zástupkyně domácího ostravského gymnázia za 125.5 bodu. A bronz putuje do Středních Čech zásluhou atletek Sportovního gymnázia v Kladně (118 b.).

Jednoznačně nejvýraznější osobností soutěžního dne byl desetibojařský juniorský mistr světa František Doubek, jenž vybojoval pro jilemnické gymnázium hned dvě prvenství. Na šedesátce překážek si vylepšil časem 8.26 o sedm setin osobní rekord na mužských překážkách a pak jasně dominoval i v tyčkařském sektoru, kde zdolal 425 centimetrů.

V Ostravě však nebyl jediným reprezentantem, který nás loni reprezentoval na mládežnických vrcholech. Finalistka MSJ v Nairobi Barbora Štejfová byla jasně nejlepší v hodu břemenem, když desetikilové náčiní poslala do vzdálenosti 16.46. Chodec Jaromír Morávek byl podobně suverénní v závodě na 3000 metrů, když si s touto distancí poradil vítězně v čase 12:56,94.

Velmi kvalitní byla čtvrtka chlapců, kde zvítězil v čase 47.78 osmý muž juniorského mistrovství Evropy v estonském Tallinnu Tadeáš Plaček. Za ním byli jeho štafetoví kolegové z téhož šampionátu Milan Ščibráni (48.73) a Tomáš Majer (49.51). (Na foto zleva: Ščibráni, trenér Vlček, Plaček)

Na šedesátce svedly vyrovnaný duel o vítězství Adéla Tkáčová (7.65) s Terezou Lamačovou (7.67). Mezi chlapci byl nejrychlejší Matouš Budig za 7.06. Na běžeckém ovále pak byl nejvíce vidět plzeňský Philippe Carpentier, který vyhrál závody na 1500 (4:04.18) i 3000 metrů (8:58.65).