Morávek si došel pro 11. místo

V chodeckém závodě na 10 000 metrů nás reprezentovali dva borci. Aktivnější byl Jaromír Morávek, jenž se krátce po třetím kilometru dokonce odhodlal k nástupu a dva okruhy šel v čele. Záhy byl ovšem dostižen. Od té doby diktovali tempo v dalších kilometrech výhradně turečtí závodníci. V polovině závodu začal Morávek ztrácet kontakt s vedoucí skupinou. Druhý český zástupce Adam Zajíček byl pak za ním o dalších zhruba 50 metrů zpět. Na čele mezitím Turky vystřídali Italové a Španělé. O zásadní únik se postaral právě jeden z reprezentantů z Pyrenejského poloostrova Paul McGrath, jenž začal postupně svůj náskok na zbytek soupeřů zvyšovat. To se však jeho pronásledovatelům nelíbilo a vydali se na stíhací jízdu. Ve chvíli, kdy to McGrath pocítil, opět přitlačil na pilu, což byl rozhodující okamžik. V závěrečných okruzích si tak už v poklidu šel pro titul evropského šampiona. Cílem prošel vítězně v čase 42:32.19. Na stříbrné pozici finišoval Turek Mert Kahraman za 42:37.83 a bronz získal díky skvělému závěru Rus Dmitri Gramačkov (42.39.25). Jaromír Morávek si z Tallinnu odveze jedenácté místo a osobák na dráhové desítce 44:12.17, kterým se v českých historických juniorských tabulkách řadí na devátou příčku. Adam Zajíček dokončil závod jako dvacátý za 45:27.15. I u něj se jedná o osobní rekord v chodeckém závodě na 10 000 metrů na dráze.
Svou dvoudenní pouť desetibojem zahájil František Doubek. Na úvodní stovce se podařilo jeho rozběh odstartovat až napotřetí, to však našeho reprezentanta vůbec nerozhodilo a zvítězil v čase 10.94, což je jen čtyři setiny za osobním rekordem. Do dálkařského sektoru tak vstupoval se zlatým číslem leadera. Také druhá disciplína se mu vydařila, když dolétl nejdále na 724 centimetrů, čímž si vyrovnal kariérní maximum. Přesto klesl o dvě příčky. Nepříjemná ztráta přišla v kouli, která je jinak Františkovou silnou disciplínou. Jeho nejdelší pokus ovšem měřil 14.26, a to je více než metr za jeho osobním rekordem. Přesto nadále drží třetí pozici.
Koulařka Katrin Brzyszkowská zahájila kvalifikaci vrhem na 14.04. V druhé sérii pak přidala na 14.71, což byl také její nejdelší pokus v tomto kole. Tento výkon s přehledem stačil na postup do odpoledního finále, když skončila ve své kvalifikační třetí a celkově sedmá. Nejdelší kvalifikační pokus předvedla turecká favoritka Pinar Akyolová, jejíž koule dopadla na 16.97.
Postupovou radost nám udělala také štafeta juniorek na 4x400 metrů. Závod rozběhla Kateřina Matoušková a předávala Lucii Zavadilové na třetí příčce. Ta se sice o jednu pozici propadla, ale udržela kontakt s čelem závodu. Karolína Mitanová pak na třetím úseku vytáhla českou štafetu dokonce na první místo a finišmanka Nikola Bisová pak již pohlídala druhé přímo postupové místo. Rozběhový čas naší sestavy měl hodnotu 3:39.08. Španělky zaběhly juniorský národní rekord 3:38.92. Nejrychlejší byly vítězky druhého běhu z Německa v čase 3:38.55.
Naši čtvrtkaři bohužel své kolegyně nenapodobili. Nutno dodat, že junioři měli na programu tři běhy a postupový klíč byl tak o poznání přísnější. Prvního úseku se ujal Tomáš Majer a předával jako pátý Tadeáši Plačkovi. Ten běžel skvěle a posunul české kvarteto na čtvrtou příčku. Adam Sudek pak našim ještě polepšil na průběžnou třetí pozici. Finišman Milan Ščibráni ji ovšem proti silným soupeřům neudržel a proběhl cílem jako pátý v čase 3:11.67, což bylo od postupu daleko. V celkovém hodnocení tak naše štafeta čtvrtkařů obsadí desáté místo.
Oštěpařka Petra Sičaková zahájila kvalifikaci hodem na 39.90 a v druhé sérii následoval křížek. Přesto zabojovala a třetím pokusem poslala svůj oštěp na 47.09. Na finálovou dvanáctku to bohužel o jedno místo nestačilo a obsadí tak třináctou příčku. Nejdále hodila Srbka Adriana Vilagošová, když ovládla kvalifikační kolo za 60.62.