Monacký maraton vyhráli favorité

Český závodník Robert Krupička doběhl v čase 2:25:48 na osmém místě.

Papíroví favorité John Kirui z Keni a Rumunka Alina Tecuta Gherasim vyhráli 13. listopadu v devátém ročníku monackého maratonu.

Do závodu se přihlásilo na 2000 vytrvalců a dalších zhruba 1300 běžců si zkusilo desetikilometrovou trať. Běh odstartoval velký milovník sportu, princ Albert II., který si jako asistentku přizval světovou šampionku Paulu Radcliffovou.

Nádherný závod ulicemi města hazardu vyhrál sedmadvacetiletý Keňan John Kirui v čase 2:19:08. Druhý se ztrátou 40 vteřin dorazil do cíle další Keňan Ngeny. Třetí příčka patřila Andreji Brazgalovovi z Ruska a zajistil si ji časem 2:21:20. Letošní maraton byl rychlejší než ten loňský, v němž zvítězil Andrej Chenychov z Ukrajiny časem 2:22:00. Traťový rekord ale již od roku 1999 drží Kenneth Cheruiyot z Keni. Má hodnotu 2:11:26.

Ženský závod byl vlastně jen o jedné ženě. Alina Gherasim, která nedávno oslavila 34 let, již od pátého kilometru utrhla skupinku tří Rusek a pár dalších závodnic. Do cíle doběhla Rumunka s náskokem téměř čtyř minut před Ruskami Elenou Kozhevnikovou (2:47:08) a Ludmillou Afoniouchkinovou (2:50:52).