Maršánová 15. na MS v horském maratonu

neděle 17. listopadu 2019
Druhý soutěžní den patřil v argentinské Ville la Angostuře světovému šampionátu v horském maratonu. Na start se postavilo celkem deset českých nadějí. Nejlepšího umístění dosáhla patnáctá Lucie Maršánová.

V kategorii žen se postavilo na startovní čáru pět českých běžkyň. Nejlépe si vedla Lucie Maršánová, která doběhla patnáctá v čase 4:06:30. Marcela Vašinová finišovala na dvaadvacáté příčce za 4:14:00. Další tři české závodnice se seřadily ve čtvrté desítce. Kateřina Matrasová skončila 34. (4:38:57), 38. Petra Ševčíková a 39. Michaela Mertová doběhly shodně v čase 4:40:25. Světovou šampionkou se stala Rumunka Christina Simonová v čase 3:49:57. Další cenné kovy putují do Francie zásluhou Adeline Rocheové (3:51:56) a Biandine Chirondelová (3:52:06).

Nejvyššího českého individuálního umístění mezi muži dosáhl šestnáctý Jiří Čípa, který si s tratí poradil v čase 3:33:07. Mezi dvacítku nejlepších se vtlačil ještě 19. Robert Krupička (3:34:25). Petr Pechek obsadil 32. příčku (3:42:56). Ondřej Fejfar byl 38. (3:49:11). Vít Pavlišta závod bohužel nedokončil. Závod opanoval Američan Jim Walmsley za 3:12:16. Stříbro bral Francesco Puppi (3:13:04) a bronz si na krk pověsil Španěl Oriol Cardona (3:20:24).

Petr Jelínek, foto: Lucie Maršánová