Korzeniowski triumfoval na OH potřetí za sebou

pátek 27. srpna 2004
Polský chodec Robert Korzeniowski si v Aténách došel pro své třetí olympijské zlato v řadě!
Vizitku, kterou se může pochlubit jen hrstka atletů, si šestatřicetiletý Polák vydobyl dnes dopoledne, když nejdelší trať atletické části OH 50 km chůze zcela opanoval a zvítězil náskokem více než čtyř minut. Po celý závod se držel ve vedoucí skupince a ve dvou třetinách trati zahájil rozhodující nástup. Do cíle na Panethinaiko Stadium došel Korzeniowski v čase 3:38:46 hodiny.

Mezi největší soupeře polského borce patřili v průběhu závodu Číňan Yu Caohung, ruský chodec Aleksej Vojevodin a jeho krajan a držitel letošního nejrychlejšího času (3:35:29) Denis Nižegorodov. Rusové se nakonec podělili o zbývající medaile, Nižegorodov získal stříbro za 3:42:50, čtvrtý muž loňského mistrovství světa Vojevodin bral bronzovou medaili výkonem 3:43:34.

Český zástupce Miloš Holuša se stále pohyboval ve čtvrté desítce, do cíle přišel na konečné 38. pozici v čase 4:15:01. Devětatřicetiletý chodec USK Praha se představil na své třetí olympiádě, nejlepšího umístění dosáhl před čtyřmi lety v Sydney, kde skončil šestnáctý. V Aténách se na start chodeckého maratonu postavilo 54 závodníků, o třináct méně závod dokončilo.

Výsledky 50 km chůze na OH 2004:
1. Korzeniowski (Pol.) 3:38:46, 2. Nižegorodov 3:42:50, 3. Vojevodin (oba Rus.) 3:43:34, 4. Yu Caohong (Čína) 3:43:45, 5. J. A. García (Šp.) 3:44:42, 6. Magdziarczyk (Pol.) 3:48:11...38. Holuša (ČR) 4:15:01

Kompletní výsledky 50 km chůze naleznete ZDE.