Hvězdy se sjíždějí do Jablonce

Hvězdy se sjíždějí do Jablonce
Aktuality
čtvrtek 3. března 2016
Už jen dva dny zbývají do startu mítinku Jablonec Indoor Gala 2016. Některé zahraniční hvězdy jsou již na místě a zúčastnily se doprovodných akcí.

V rámci doprovodného programu proběhl od 14 hodin závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku. Po skončení závodů měly děti možnost setkat se sprinterkou Michelle Lee Ahyeovou z Trinidadu a dvojicí amerických překážkářů Jarretem Eatonem a Jeffem Porterem, kteří se s malými atlety ochotně fotili a podepisovali se jim.

Medailistka ze světového šampionátu v Pekingu Michelle Lee Ahyeová si klání malých sportovců užívala. „Je pěkné, že sem přišlo závodit tolik malých atletů a sledovat jejich nadšení pro běhání,“ řekla sprinterka z Karibiku. Nyní již vyhlíží svůj vlastní start. „Moc se na sobotu těším. Dráha vypadá velmi rychle. Čas říkat nebudu, ale věřím, že bude opravdu kvalitní,“ dodala.

Pro její kolegy překážkáře je jablonecký závod posledním testem před národním šampionátem, kde by se oba rádi kvalifikovali na HMS do Portlandu. „Tento závod je pro mě hodně důležitý. Je to poslední test před americkým mistrovstvím. V posledních týdnech jsem hodně zapracoval na technice a doufám, že to zde prodám,“ uvedl Porter. „Já jsem na tom podobně jako Jeff. Čeká nás domácí mistrovství, kde bude nesmírně těžké se dostat do výběru pro HMS. Věřím, že právě časem z Jablonce ukážu, že se se mnou musí počítat,“ doplnil svého krajana Eaton.

Na sever Čech dorazil již i halový mistr světa a Evropy na nejkratším sprintu Brit Richard Kilty, který se pokusí o překonání rekordu haly. „Jablonec pro mě bude posledním závodem sezóny a slíbil jsem organizátorům, že zaběhnu čas pod 6.60, a to chci splnit,“ vzkázal.

V prodeji je ještě pár desítek posledních lístků na tuto skvělou atletickou podívanou. Diváci si je budou moci zakoupit na recepci přímo v hale na Střelnici, a to v pátek od 15:00 do 20:00 a v sobotu od 15:00 do 18:00. 

Petr Jelínek, M. Preisler

Fotogalerie