Češi závodili doma i v zahraničí

neděle 31. ledna 2016
Zatímco vícebojaři bojují na svém mezistátním utkání v Remeši, ostatní reprezentanti testovali svojí formu na závodech ve Stromovce i ve Vídni.

Praha – Stromovka

V sobotu se konal Přebor Jihočeského kraje. Mimo soutěž se zde představili i někteří z našich nejlepších atletů. V tyčkařském sektoru startovala poprvé v letošní halové sezóně Jiřina Ptáčníková a zahájila výkonem 440 centimetrů. Z elitní dvojice našich tyčkařů byl tentokrát lepší Jan Kudlička, který zdolal 561 centimetrů. "Dnes jsem si trošku spravil chuť po nevydařeném závodě v Chotěbuzi. Pořád mě ještě trošku trápí bolavé stehno, ale věřím, že do dalších závodů budu na 100 % připraven," řekl Kudlička. Michal Balner zvládnul nejlépe 530. Solidní výkon zaznamenal také Lukáš Posekaný, který překonal laťku ve výšce 525 centimetrů.

Velmi zajímavý souboj byl k vidění v závodě na 400 metrů. Tam se nakonec stal vítězem Patrik Šorm, který proběhl cílem v čase 47.41. Druhý za ním skončil Michal Desenský za 47.49 a třetí byl Jan Tesař časem 47.90. Napínavý závod předvedli půlkaři. Šťastnější byl nakonec Daniel Musil, který vyhrál v čase 1:50.50 před Filipem Šnejdrem (1:50.65). Šedesátku překážek ovládl Petr Peňáz výkonem 7.89. Pod osm vteřin se dostal také druhý v pořadí Václav Sedlák (7.97).

Vídeň

Na mezinárodním mítinku Indoor Track and Field Vienna každoročně startuje i řada českých atletů. Souboj o post české jedničky na nejkratším sprintu na 60 metrů svedli Jan Veleba a Zdeněk Stromšík. Veleba zvládnul rozběh za 6.76 a ve finále zaběhl 6.79. Stromšík si v obou bězích připsal čas 7.80. Z českých sprinterek byla na této trati nejrychlejší Veronika Paličková, která zaběhla 7.59 v rozběhu (ve finále 7.65). Jana Slaninová běžela 7.61 a 7.63, k tomu ještě přidala 24.16 na dvoustovce.

Na čtvrtce se nejlépe vedlo Zdeňce Seidlové, když proběhla dva okruhy za 54.69. Její kolegyně z reprezentační štafety Helena Jiranová běžela 55.50. Obě závodnice startovaly i na dvoustovce (Seidlová 24.73, Jiranová 24.91). V závodě na 400 metrů startoval i Daniel Němeček a proběhl cílovou šachovnicí v čase 47.49.

Radek Juška ovládl sektor dálkařů skokem dlouhým 777 centimetrů. „V celkem nabitém závodě jsem skončil nakonec na prvním místě, a to výkonem 777. Je to pěkné číslo, ale výkon musíme ještě poladit,“ zhodnotil své vystoupení Juška.

Do čela našich národních tabulek na osmistovce se po vídeňském závodě vyhoupnul Filip Sasínek. Ten si vylepšil své osobní maximum na 1:48.24. Velmi solidně běžel také Miroslav Burian (1:48.76). Další reprezentant Matěj Pavlíček běžel 1:50.39, těsně za ním se umístil Tomáš Vystrk (1:50.42). Mezi půlkařkami byla nejlepší Češkou Tereza Čapková časem 2:05.17. Na patnáctistovce závodil Petr Vitner. Nakonec z toho byl čas 3:43.96.