Zemřel Stanislav Kynčl

ČAS informuje
pondělí 1. února 2021

V pátek 29. ledna v 56 letech podlehl zhoubné nemoci, s níž velmi srdnatě na běžkách, na kole, na silničních závodech i s buzolou v lese bojoval řadu let. V osobě Standy odešel vytrvalec tělem i duší, dlouholetý člen TJ Transporty Chrudim a Sportovního klubu Nové Město nad Metují, který své atletické začátky spojil s trenérskou osobností Mirka Nováka v Náchodě.

V 80. letech Standa patřil k průkopníkům a propagátorům běhů do vrchu a to jak mistrovských, tak i pohárových závodů. Pro vavříny si běhal např. na Dvoračky, na Žalý, Černou horu, na Dobrošov, Hostýn, Rezek, na Hvězdu, na Radhošť, Lysou horu a mnohde jinde. V 90. letech hodně závodil v Rakousku. Třikrát zvítězil v sérii vrchařského Českého poháru. Některé ze závodů také pomáhal pořádat. Doslova do poslední chvíle…

Několik sezón takřka neporazitelný, leckde lámal traťové rekordy. Opakovaně reprezentoval ČR na ME a MS v bězích do vrchu. K nejlepším výsledkům sám počítal 14. místo na MS v běhu do vrchu, nebo 6.místo v horském ultramaratonu Dolomitenmann. Na Sportovním gymnáziu v Jilemnici trenérsky vedl mj. Vítka Pavlištu. Dlouhé roky byl na dráze oporou prvoligového družstva mužů Transporty Chrudim a posléze SK Nové Město nad Metují. Osobní rekordy 8:36 (3000 m) – 14:38 (5000 m) – 30:40 (10 000 m) a 1:07:29 (půlmaraton).