přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2021, 09:09

Zemřel Petr Ulč

V pondělí 1. března 2021 po krátké těžké nemoci v 73 letech navždy odešel respektovaný právník, milovník knih a majitel antikvariátu, sprinter a dálkař, trenér, dlouholetý funkcionář, rozhodčí a jedna z dobrých duší Atletiky Stará Boleslav Petr Ulč.

Petr Ulč se narodil 22. června 1947. Lásku k atletice získal v průběhu gymnaziálních let v Rychnově nad Kněžnou. Protože však v Rychnově nebyl atletický oddíl, tak dojížděl do 30 km vzdálených Třebechovic pod Orebem. Běhal krátké sprinty a skákal do dálky. Atletice a obecně sportu se aktivně věnoval až do nástupu na vojnu. Sportu se však věnovat nikdy nepřestal a po celý svůj život sám aktivně sportoval nebo ho velmi rád sledoval.

Atletika byla jeho vášní, jako v celé rodině, kterou vedl ke sportu. Na atletický stadion v Houštce nejprve chodil ze začátku sledovat atletický vývoj dcery Elišky Škaloudové Linhartové, aby ji pak pár let v dospělosti trénoval. Současně se celkem přirozeně přidal i k aktivním rozhodčím, což ho moc bavilo a zejména dálkaři na jeho pozitivní projev a milé slovo jen tak nikdy nezapomenou. Na Petra bylo spolehnutí, nevynechal prakticky žádný ze závodů, které ASB v Houštce pořádala. Za svou celoživotní činnost v atletice dostal v 70 letech ocenění od Českého atletického svazu.

Poslední roky ho bavila nejčastěji samozřejmě atletika, ale velmi rád usedal k TV, kde sledoval úspěchy českých sportovců například v biatlonu a rychlobruslení nebo byl nadšeným fanouškem Tour de France, hlavně pro krásné letecké záběry francouzských měst i venkova. Jeho život nebyl jen sport, ale hlavně rodina a knihy. Ve Staré Boleslavi provozoval antikvariát, pokud jste potřebovali sehnat jakoukoliv knihu, mohli jste se na něj obrátit. Na jeho počest bude díky rodině antikvariát fungovat i nadále.

Poslední rozloučení proběhne v úzkém rodinném kruhu. Zavzpomínat a vyjádřit svou podporu rodině můžete zapálením svíčky před antikvariátem. Za všechno, co Petr pro ASB udělal, si zaslouží nemalý obdiv a respekt. Nikdy nezapomeneme!

zdroj: houstka.com

Vytisknout