přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. července 2021, 15:59

Zemřel Oldřich Voňka

V neděli 4. července 2021 atletickou rodinu navždy opustil sportovec, trenér a funkcionář Ing. Oldřich Voňka.

Oldřich Voňka se narodil 9. dubna 1940 v Jaroměři. Jako závodník se atletice věnoval v letech 1964–1970 a od roku 1971 pracoval v atletickém oddíle jako trenér. V průběhu sportovní činnosti získal kvalifikaci pro rozhodčí a od roku 1982 byl ústředním rozhodčím atletiky. V roce 1987 se stal předsedou atletického oddílu pod TJ Dvůr Králové nad Labem. Pravidelně působil na závodech v našem kraji i mimo něj. V letech 2001 - 2007 řídil krajské soutěže žactva.

Přes padesát let se věnoval velkou část svého volného času sportovní přípravě mládeže, organizačně zajišťoval atletické závody pro místní školy, členy atletického oddílu a tradiční Běh Safari. Byl vůdčí osobností, která se zde zasloužila o vybudování atletické dráhy s umělým povrchem. Stál u obnovení letního atletického mítinku včetně memoriálu J. Štěpána v hodu diskem. Za dobu svého působení v atletice se stal výraznou osobností ve Východočeském atletickém svazu a následně Královéhradeckém krajském atletickém svazu. Za svou dlouhodobou činnost mu byla v roce 2012 udělena Cena města Dvůr Králové nad Labem.

Za více jak 50 let činnosti zanechal, v atletice nesmazatelnou stopu. Jeho osoba bude navždy spjata s atletikou ve Dvoře Králové i celém Královéhradeckém kraji.

 

 

Vytisknout