přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. listopadu 2023, 12:45

Sdružení veteránů ČAS zve nové členy do svých řad

Atletické veteránské hnutí SV ČAS je nezisková organizace ustanovená v úzké spolupráci s ČAS. Sdružuje atlety, kteří dosáhli věku 35 let a stále mají zájem o závodní činnost v atletice.

Posláním SV ČAS je organizačně zajišťovat soutěže v ČR i v zahraničí a informovat je o atletickém veteránském hnutí, neboli "Masters", doma i ve světě. Všechny závody se konají v pětiletých věkových kategoriích.

Startovat na MČR Masters v hale a na venkovní dráze předpokládá členství ve SV ČAS. Naopak pro start na MČR mimo dráhu (maraton, půlmaraton, v silniční běh na 10 km, kros, běh do vrchu, trail a chůze) není podmínkou členství ve SV či v oddíle. Tyto závody pořádáme v rámci veřejných závodů.

Podmínkou startu na ME, MS (v hale, na dráze i mimo dráhu), dále na Světových a Evropských hrách (WMG a EMG ) je členství ve SV ČAS a start v národním dresu. Závodníci startují na vlastní náklady. Každý člen SV dostává čtyřikrát ročně zpravodaj Veteránská atletika - propozice na MČR Masters, termínovka závodů, přehled výkonů a rekordů, dlouholeté tabulky a mnoho dalšího.

Veškeré informace o veteránském hnutí včetně termínovky a přihlášky jsou na: www.atletika.cz/clenska-sekce/veterani

P.S. S atletikou můžeš objevovat opravdu všechny kouty světa. Například naše čestná předsedkyně SV ČAS Miloslava Ročňáková již 33 let cestuje za sportem po celé naší planetě. Na těchto cestách za sportem a poznáním strávila celkem již 1463 dnů, tj. více než čtyři roky. Sama na tyto akce organizuje i zájezdy.

Vítek Malik, člen představenstva SV ČAS

Vytisknout