přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. srpna 2019, 14:02

Pozvánka na Hvězdné házení a Memoriál Jana Mazance

V neděli 1. září se totiž uskuteční již 12. ročník Hvězdného házení na Chodsku a 10. ročník Memoriálu Jana Mazance. Pořadatelský tým Mílařů Domažlice a Seky team s hlavním organizátorem mítinku Davidem Sekerákem chystá na Městském stadionu Střelnice velkou atletickou akci, která se postará o stylový rozjezd před závěrečnou částí letošní extra dlouhé dráhové sezony. Atletický mítink za účasti předních domácích a zahraničních atletů startuje ve 12.45 hodin oštěpařskou soutěží mládeže a vyvrcholí krátce před 18. hodinou závodem na 400 metrů, který se na Hvězdném házení běhá jako vzpomínka na tragicky zesnulého atleta Jana Mazance.

Hvězdy mítinku je třeba hledat mezi atlety startujícími v technických disciplínách. V oštěpu se očekává souboj českých reprezentantů Jaroslava Jílka a Petra Frydrycha (oba Dukla Praha) proti polské dvojici Grzeszczuk a Chmielak (osobní rekordy přes 82 m). Jednání stále probíhají i s elitním oštěpařem z ostrova Svatá Lucie Albertem Reynoldsem.

Ve stejné disciplíně mezi ženami je hlavní favoritka jasná. Bude jí japonská rekordmanka, stříbrná z letošní letní univerziády Haruka Kitaguchi s osobním rekordem 64,36 metrů, která se před  blížícím se světovým šampionátem v katarském Doha připravuje pod vedením Davida Sekeráka. V Domažlicích nebude mít o soupeřky nouzi. Z Maďarska dorazí Réka Szilágyi, z Ukrajiny Hatsko- Fedusová a z Islandu účastnice několika olympiád Ásdis Hjálmsdóttir, všechny se pyšnící osobním rekordem kolem mety 60 metrů.

U těch největších siláků aneb koulařů by mělo dojít na souboj Ladislava Prášila, kterému v loňském roce vzal rekord mítinku Tomáš Staněk. I ten jako jedna z největších současných hvězd české atletiky by měl dle aktuální formy zářit i v Domažlicích.

Petr Jelínek

Vytisknout