přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. dubna 2019, 12:52

Mistři světa a česká špička za 200 korun

Zlatá tretra Ostrava je největším a nejkvalitnějším atletickým mítinkem na území České republiky. I nadcházející 58. "Tretra" láká do moravskoslezské metropole světovou atletickou elitu. Diváci se mohou ve čtvrtek 20. června 2019 těšit na pestrý sportovní program a nabité startovní pole v patnácti disciplínách hlavního programu, který startuje již v 17:30, s předprogramovat od 14.00 h.

Pavel Maslák, Jakub Vadlejch, Tomáš Staněk, Nikola Ogrodníková, Simona Vrzalová, Michaela Hrubá, Radek Juška, Filip Šnejdr, Lukáš Hodboď, to je jen několik z hlavních domácích protagonistů proti světové špičce. Top lákadly budou světové jedničky či mistři světa v jednotlivých disciplínách. Na 100 m Američan Ronnie Baker (s 9.85 loni #1), na 200 m se Slovákem Janem Volkem mistr světa Ramil Gulijev, Steven Gardiner z Baham s časem 19.76 a domácí hrdina Pavel Maslák. Na 400 m ještě organizátoři nejlepší jména tají. Olympijská vítězka Shaunae Millerová-Uibová se chce pokusit o světový rekord na neoficiální trati 300 m. Marija Lasickeneová ve výšce hodlá atakovat rekord závodu Vlašičové 205 cm. Dálka a koule nabízejí duely nejlepších na světě Crouser vs. Walsh nebo Echevarria vs. Tentoglou, v oštěpu zase Vetter vs. Vadlejch. V tyči nebude chybět mistr světa Sam Kendricks.

Zároveň diváci uvidí i finále dětské sprinterské soutěže Čokoládová tretra, kam se kvalifikují talenty ze semifinálového kola 19. června v Ostravě.

A toto vše jen za 200 korun, pokud si koupíte vstupenku, ke které se dostanete přes internetovou stránku www.zlatatretra.cz. Ale je tu i jiná možnost: pro děti do 15 let jsou k dispozici vstupenky za 100 korun. Pro atletické kluby, členy Českého atletického svazu a školní autobusy je také připraveno snížené vstupné, v případě zájmu je třeba kontaktovat email: ssk.vitkovice@volny.cz.

Právě s ohledem na vzdáleny fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunout už na 17:30, s očekávaného koncem do 20 hodin.

Vstupenky pro majitele průkazu ZTP / P a doprovod lze objednat pouze emailem na iheckova@seznam.cz. Součástí e-mailu musí být scan nebo fotografie průkazu opravňujícího ke slevě. Majitel průkazu ZTP / P a doprovod budou mít vstupenku za 1,- Kč.

Alfonz Juck

Vytisknout