přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. dubna 2021, 10:19

Zrušeny červencové vrchařské akce

O své velké akce letos přijdou vrchaři. Situace neumožňuje uspořádat mistrovství Evropy v Cinfaesu a v plném rozsahu ani mezinárodní pohár do 17 let v Ambleside.

Mistrovství Evropy v běhu do vrchu plánované na 3. července v portugalském Cinfaes se neuskuteční. Rozhodnutí o zrušení akce přijaly společně obec Cinfaes, místní organizační výbor (LOC), portugalský svaz a Evropská atletika (EA), uvedla v úterý na svém webu EA.

"Pandemická situace v Evropě stále trvá a i když se situace v Portugalsku v současné době zlepšuje, podmínky jsou stále nejisté a náročné a nedovolí uspořádat akci na očekávané úrovni," cituje pořadatele ve středeční zprávě vrchařská asociace (WMRA).

Hostitelská obec Cinfaes na severu Portugalska také zrušila všechny ostatní kulturní a sportovní akce v regionu v červnu i červenci. Finance, které by jinak šly na ME, směřují nyní na boj proti pandemii, vysvětlují pořadatelé.

Mezinárodní pohár v běhu do vrchu dorostenecké kategorie se měl konat 24. července v anglickém Ambleside. Podle zástupce pořadatelů Duncana Richardse stále existuje naděje na určitý druh omezené soutěže.

„Organizátoři plánují v tento den uspořádat akci pro pozvané domácí týmy, takže britští atleti mají na co se zaměřit," uvedl Richards pro WMRA. Podle něj by se případné soutěže mohli zúčastnit i běžci ze zahraničí. Bylo by to však na jejich vlastní odpovědnost a náklady.

Šampionát v Cinfaes i pohár v Ambleside se měly konat již vloni, obě akce byly tehdy odloženy na letošek.

Michal Procházka, ilustrační foto: Aleš Stránský

Vytisknout