přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. února 2011, 22:47

Žilka setinu od Paříže

O smůle může mluvit sprinter Libor Žilka, po výkonu 6.69 na mítinku v Linci mu těsně unikl nominační limit pro HME. Další Češi tak blízko nebyli.

Libor Žilka se svým rozběhovým časem 6.79 nominoval do kvalitnějšího ze dvou finále hladkých šedesátek, v němž dokázal zvítězit. Větší radost by však jistě měl, kdyby se mu z výsledného času 6.69 podařilo ještě malý kousek ubrat. Takto ho jediná setina dělila od zařazení do nominační listiny pro HME.

Jeho kolegyně sprinterky z Olympu Praha zůstaly za limitem s již větším odstupem. Kateřina Čechová běžela dvakrát 7.41, lepší čas Ivety Mazáčové měl hodnotu 7.44. Pro splnění limitu je v jejich případě potřeba výkon 7.33 a lepší.

Také bratr Ivety, překážkář Martin Mazáč, bude o letenku do Paříže muset ještě zabojovat. Tréninkový kolega Petra Svobody byl rychlejší v rozbězích, kde ho po výkonu 7.79 dělilo od limitu 9 setin.

Marná byla zatím snaha i našich předních dálkařů Romana Novotného a Štěpána Wagnera přidat ke svým letošním maximům chybějící centimetr a nominovat se tak pro HME. Jejich dnešní skoky byly kratší. Ten Romanův nejlepší měřil 7.79, Štěpánův o osm centimetrů méně.

Na trojce se pak Milanu Kocourkovi nepodařilo srazit svůj čas pod osm minut, za kýženou hranicí zaostal o necelých pět vteřin.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout