přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. ledna 2022, 10:30

Závodní návrat Seidlové, slibný Sýkora

Druhá halová středa v Jablonci byla ve znamení závodního comebacku Kláry Seidlové a velmi solidního vstupu do sezóny v podání Jiřího Sýkory. Nadějně se předvedli také mladíci František Doubek a Štěpán Schubert.

Česká rekordmanka na šedesátce Klára Seidlová si v posledních dvou letech vybrala pořádnou porci smůly. Po úspěšné halové sezóně 2020 ji v létě vyřadil ze hry zánět slepého střeva. Loni pak absolvovala pouze čtyři závody a přišla vyhřezlá plotýnka. Skončily tak veškeré naděje směrem ke startu na olympijských hrách v Tokiu a další nucená a dlouhá pauza.

V Jablonci zaklekla do závodních bloků po více než půl roce a šedesátku si proběhla v krátkém sledu hned dvakrát. Rychlejší byla ta první, kdy zaznamenala čas 7.47. V druhé už zlepšení nepřišlo, když dosprintovala do cíle za 7.54. „Pro Kláru to byl první tréninkový start, který jsme původně ani neměli v plánu. Po zdravotních pauzách ovšem potřebuje získat závodní jistotu, a proto jsme zvolili cestu více závodit a dostat se do dříve zaběhnuté rutiny,“ uvedl její trenér Jakub Uher.

Jiří Sýkora se od podzimu společně s dalším olympijským desetibojařem Adamem Sebastianem Helceletem připravují také pod vedením kouče Jakuba Uhra. Při své letošní halové závodní premiéře si nevedl vůbec špatně. Na šedesátce překážek zaostal časem 8.04 jen necelou desetinu za svým halovým osobákem. V koulařském kruhu pak zapsal velmi solidních 14.61. „S Jirkou to pro nás byl první společný závod a jeho vystoupení bych hodnotil kladně. Překážky byly ještě technicky syrové s nepovedeným náběhem. I tak z toho byl čas 9 setin za osobákem, což je příjemné zahájení sezóny,“ dodal Uher.

Nad krátkými překážkami finišoval za Sýkorou na druhé pozici další vícebojař a juniorský světový šampion z Nairobi František Doubek, jenž si zaběhl na mužské šedesátce překážek osobní rekord 8.33. Zaskákal si také tyč, kde se přenesl nejlépe přes 430 centimetrů.

Z halového kariérního maxima, tentokrát v juniorském běhu na 60 metrů překážek, se mohl radovat domácí Štěpán Schubert. Finalista loňského MSJ v Nairobi zvládl trať za 8.09. Vzhledem k jeho letním výkonům a faktu, že loňskou halovou sezónu neabsolvoval, se jednalo o očekávaný výkonnostní posun.

Petr Jelínek

Vytisknout