Žákovské týmové tituly do Kolína a Poruby

neděle 2. října 2022
Třinec hostil mistrovství České republiky družstev žáků a žákyň na dráze. Týmové tituly vybojovali chlapci z Kolína a děvčata z Poruby.

V kategorii starších žákyň si s poměrně pohodlným osmnáctibodovým náskokem zajistily zlaté medaile atletky z oddílu Atletika Poruba. Ty během soutěžního dne posbíraly 148 bodů. Stříbro vybojovaly reprezentantky z SSK Vítkovice se 130 body. Bronz berou loňské mistryně z ASK Slavia Praha (127 b).

Velmi pilnou sběratelkou bodů pro vítězný tým byla Petra Poštulková, která vyhrála dvoustovku překážek v čase 29.30, byla druhá na stovce překážek za 14.39 a k tomu přidala ještě třetí místo v oštěpu (39.33). Její oddílová kolegyně Petra Mazzolini byla nejrychlejší na šedesátce v osobním rekordu 7.84. Na třístovce pro změnu nenašla přemožitelku Kristýna Káňová (41.85).

Další výraznou osobností byla třebíčská Beáta Meschková, která byla nejrychlejší na stovce překážek v čase 14.15 a plný bodový zisk brala také v dálkařském sektoru, kde dolétla na 556 centimetrů. Kvalitním výkonem 370 centimetrů se prezentovala favoritka soutěže tyčkařek Adéla Pannová.

Soutěž chlapců byla o něco vyrovnanější, jelikož první dva týmy dělilo pouze necelých pět bodů. Triumf vezou domů atleti z oddílu TJ Sokol Kolín (153.5 b). Na stříbrný stupínek vystoupali borci z AK Olomouc (149 b). Oproti loňsku si o jednu příčku pohoršili letos bronzoví reprezentanti A.C. TEPO Kladno (143 b).

Hladké a překážkové sprinty byly pod nadvládou dvojice atletů z USK Praha Filipa Vojáčka a Lukáše Koptíka. Ač jejich oddíl na medailové umístění nedosáhl, oba se se blýskli skvělými individuálními výkony. Filip Vojáček potvrdil roli letošní jedničky na krátkých sprintech v kategorii starších žáků, když v Třinci vyhrál šedesátku (7.08) i stopadesátku (16.48). K tomu přidal ještě triumf i v dálkařském sektoru (629). Lukáš Koptík pak byl neohroženým vládcem nad překážkami, jelikož byl nejrychlejší na stovce (12.94) i dvoustovce (25.97) s ploty. Na hladké šedesátce nestačil pouze na Vojáčka.

Olomouckým pomohl výrazně k zisku stříbra Vojtěch Herinek, jenž připsal dva plné bodové zisky v kouli (14.00) a oštěpu (56.19). Celkem 29 bodů připsali na konta svých týmu jablonecký Daniel Novotný (vítěz tyčky za 320, druhý v oštěpu - 46.80 a disku - 42.75) a opavský Štěpán Bednář (vítěz třístovky za 37.65, druhý na stopadesátce – 17.00 a stovce překážek – 13.19). Za zmínku jistě stojí i výkon vítěze osmistovky Richarda Hübnera, jenž proběhl cílem v kvalitním čase 2:01.97.

Petr Jelínek, foto: ČAS - Jan Houska