Žákovské MČR družstev pro Kolín a Jižní Město

pondělí 5. října 2015
Ve Staré Boleslavi o tomto víkendu vyvrcholily republikovým finále soutěže družstev žactva. Mezi chlapci se radovali z titulu atleti z Kolína. Dívkám vládly žákyně z Jižního Města.

Napínavý souboj o celkové prvenství se odehrával mezi atlety TJ Sokol Kolín a SSK Vítkovice. Šťastnější nakonec byli žáci z Kolína, kteří posbírali 182 bodů, zatímco druzí chlapci z Vítkovic měli na kontě bodů 179. Přesto si o jednu příčku oproti loňskému finále polepšili. Na bronzový stupínek vystoupili zástupci opavské atletiky se ziskem 132.5 bodů.

Individuálně se prosadil na sprintech dle očekávání kladenský Matěj Krsek, který vyhrál šedesátku za rovných sedm vteřin a poté byl nejrychlejší i na 150 metrů, kde zaběhl 16.34. Zde mu zdatně sekundoval Daniel Vejražka z Klášterce, které proběhl cílem na druhé místě za 16.68 a k tomu přidal ještě vítězství na třístovce (36.12). Oběma překážkářským závodům kraloval Ivan Zavřel z Jeseniovy Praha. Stovku s ploty zvládnul za 13.72 a dvojnásobnou trať zaběhl za 26.24. V disku byl suverénní plzeňský Michal Forejt, který poslal své náčiní na 55.16. Podobně si vedl v kladivářském sektoru Lukáš Vrožina z Vítkovic, který si připsal plný počet bodů za hod dlouhý 57.43. Kvalitní vrhy podtrhl v kouli Jakub Héža, který si zapsal výkon 18.56.

Mezi dívkami se radovaly z prvního republikového titulu žákyně Atletiky Jižní Město. Zástupkyně tohoto mladého oddílu získaly 166 bodů a porazily tak druhé A. C. TEPO Kladno, jehož atletky posbíraly 148 bodů a třetí SSK Vítkovice se ziskem 126 bodů.

Atletky z Jižního města se mohly opírat zejména o duo Anna Kerbachová a Tereza Elena Šínová. Obě totiž zvítězily hned ve třech disciplínách. Kerbachová byla nejrychlejší na stopadesátce, kterou proběhla v čase 18.43, poté dolétla ze všech nejdále v dálkařském sektoru (545) a přemožitelku nenašla ani v oštěpu (43.21). Šínová byla suverénní nad oběma překážkovými běhy. Stovku překážek vyhrála za 14.58 a dvoustovku za 29.05. K tomu ještě přidala primát z šedesátky za čas 7.97. Dvojnásobný plný bodový zisk přinesla pro své družstvo opavská Barbora Malíková, která zvítězila na třístovce (40.05) a na osmistovce (2:17.89). Vrhačský double si připsala Denisa Přečková z Vítkovic, a to v disku (39.71) a v kouli (13.45).

Petr Jelínek, foto: M. Svojanovská