přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla nová ATLETIKA

Na stánky i do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletckého měsíčníku. Co v něm najdete?

Hlavním tématem březnového čísla ATLETIKY je HME v Turínu. Na celkem patnácti stranách věnovaných šampionátu najdete původní analýzy, reportáže z místa,  přehled toho nejpodstatnějšího ze všech disciplín, rozhovory, profily hvězd a také nejednu zajímavost, která tak či onak s halovým měřením sil evropské špičky souvisela. V příloze pak jsou k dispozici k prostudování kompletní výsledky nejen HME, ale třeba i domácího šampionátu, a k Turínu se váže i popis kinogramu dechberoucího evropského rekordu, který předvedl takřka bez varování německý dálkař Sebastian Bayer. Popisu totoho 871 cm dlouhého veleskoku se ujal šéftrenér ČAS Václav Fišer.V čísle se dostalo i na domácí vrcholy uplynulé halové sezony. Mj. prostřednictvím rozhovoru s předsedou ČAS Karlem Pilným se vracíme k Mítinku světových rekordmanů a především k tomu, jak otestoval naše možnosti pořádat v budoucnu HME či HMS. 
Chybět pochopitelně nemůže ani ohlédnutí za republikovými šampionáty v hale, a to jak za tím hlavním mužů a žen, tak všech mládežnických kategorií. 

Z metodických materiálů zmiňme pokračující seriál o tréninku v nadmořské výšce či kinogram koulařky Markéty Červenkové. Pokračuje přemítání trenéra Rudolfa Černého nad jeho dosavadní spoluprací se světovou rekordmankou v hodu oštěpem Baborou Špotákovou a obnovené premiéry se dočkala dříve populární rubrika "Co děláte nyní". Jak první byl s touto otázkou osloven bývalý vynikající diskař Imrich Bugár.     

Adam Pražák

Vytisknout