přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. června 2023, 14:49

Vstupenky na MČR v Táboře jsou v prodeji

Během posledního červencového víkendu (29.–30. 7.) bude hostit nově zrekonstruovaný stadion Míru v Táboře vrcholnou akci domácí atletické sezóny – Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze. Vstupenky jsou od čtvrtka v prodeji na ticketportal.cz.

Republikový šampionát jednotlivců se v Táboře konal poprvé sice až v roce 2008, ale po ročnících 2013 a 2016 se sem vrátí v relativně krátké době již počtvrté.

Jako obvykle nepůjde jen o tituly a medaile. Mistráky slouží jako poslední příležitost, jak se nominovat na srpnové mistrovství světa v Budapešti. Ať už splněním ostrého limitu či vylepšením pozice v rankingu – národní šampionát má štědrý bodový bonus k výkonu. Zároveň bude v běhu také kvalifikace na olympijské hry v příštím roce 2024 v Paříži. (Pro disiciplíny konané v Táboře startuje 1. 7.)

Start celé řady elitních českých atletů je tím zajištěn. Domácí publikum se může těšit na své mládežnické talenty, jakými jsou reprezentanti Lurdes Gloria Manuel či Petr Svoboda.

Samozřejmostí je doprovodný program mistrovství – fanzóna s Atletikou pro děti či fotokoutkem, takže si šampionát užijí i celé rodiny. Zpestřením pak bude páteční koncert Peshata a Swingband Tábor na Sokolské plovárně Jordán (vedle stadionu Míru).

Vstupenky jsou k dispozici na webu www.ticketportal.cz (přímý link na akci). V předprodeji jsou na hlavní tribunu za 120 Kč na sobotu a za stejnou cenu pak i na neděli. Upozorňujeme, že lístky nejsou na konkrétní místo a zprostředkovatel umožňuje nákup max. 6 ks najednou (a při otevření se zobrazuje jen 8 míst). Vstupenky na stání budou ke koupi na místě za 50 Kč, mimo hlavní tribunu mají děti do 15 let a senioři vstup zdarma.

Michal Procházka

Vytisknout