přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. prosince 2018, 14:41

Vstupenky na halové gala v Ostravě v prodeji

V úterý 12. února 2019 se v ostravské atletické hale uskuteční další ročník halového mítinku Czech Indoor Gala. Tváří prestižního klání je mílař Jakub Holuša, který poběží osmistovku. Vstupenky jsou již v prodeji.

Bude to jako v letech minulých jeden z vrcholů domácí halové sezóny. Czech Indoor Gala, které má punc evropského halového okruhu, opět uvidí tuzemskou špičku v měření sil se zahraničními hvězdami, ve stále ještě novotou zářící ostravské atletické hale. V týdnu, v jehož závěru se uskuteční mistrovství České republiky (16. a 17. 2., rovněž v Ostravě), bude „gala“ výtečnou příležitostí k plnění výkonnostních kritérií na halový evropský šampionát v Glasgow. Ten hostí skotská metropole o prodlouženém víkendu 1. až 3. března.

„Mužem z plakátu“ mítinku je halový mistr Evropy na 1500 metrů Jakub Holuša. Šampion z Prahy 2015 se představí na osmistovce, na níž získal první ze svých stříbrných medailí z HMS, předtím než přesedlal na patnáctistovku. Půlku naposledy běžel právě v roce svého triumfu na HME. „V hale jsem ji běhal jen při HMČR a myslím, že nějaký kvalitní halový start byl v roce 2012 (poté v Istanbulu získal zmíněné stříbro), takže to bude zajímavé,“ přiznává Holuša. „Ale já jsem přesvědčen, že i když už jsem překročil 30 let, stále jsem velice rychlý,“ věří běžec, jemuž v týdnu následujícím po mítinku bude 31 let.

„Celkově se na Ostravu moc těším, beru to jako domácí prostředí,“ pokračuje rodák z nedaleké Opavy. „V nové hale jsem ještě neběžel, co jsem slyšel, tak dráha je tam skvělá a věřím, že kombinace rychlé dráhy, skvělého publika a kvalitní konkurence přinese výborné výkony,“ vzkazuje Jakub, který se skupinou polského kouče Tomasze Lewandowského trénuje ještě po následující dva týdny u jezera Wanaka na Jižním ostrově Nového Zélandu. „Věřím trenérovi, že mě i s pomocí parťáků ze skupiny připraví na tento závod velice dobře,“ uzavírá Holuša.

Dvouhodinové Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art (vstupenky.ticket-art.cz) nebo přímo pod tímto odkazem.

www.czechindoorgala.cz

Michal Procházka, foto: Aleš Gräf

Vytisknout