přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. prosince 2019, 09:01

Vstupenky na Czech Indoor Gala v prodeji

Ve středu 5. února se v ostravské hale uskuteční další ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala. Již nyní byl zahájen předprodej vstupenek na tuto atraktivní atletickou podívanou plnou domácích i zahraničních hvězd.

Czech Indoor Gala je již čtvrtým rokem nejkvalitnějším halovým atletickým mítinkem na našem území. V minulosti se v ostravské hale představily takové hvězdy jako americký sprinter Mike Rodgers, olympijský medailista Luguelin Santos z Dominikánské republiky, řecký mistr Evropy se skoku do dálky Miltiadis Tentoglu, německá koulařská legenda David Storl, juniorský světová rekordmanka ve skoku do výšky Jaroslava Mahučichová a řada dalších. Nechyběli ani nejlepší čeští atleti v čele s Pavlem Maslákem, Zuzanou Hejnovou, Tomášem Staňkem, Radkem Juškou nebo Michaelou Hrubou.

Pro letošní rok se Czech Indoor Gala posunulo do kategorie European Indoor Premium Meetings, což je známka té nejvyšší kvality. Ostravskému publiku by se měl po roční pauze představit český rekordman a trojnásobný medailista z posledních halových vrcholů Tomáš Staněk, který je zároveň držitelem rekordu mítinku, když zde v roce 2018 poslal své náčiní do vzdálenosti 21.61. „Do Ostravy se vždy rád vracím, doufám, že bude opět panovat skvělá atmosféra a přijedu kvalitně připraven. Trénink jde zatím podle plánu a vše je, jak má být,“ vzkázal.

Letošní Czech Indoor Gala bude chtít navázat na předešlá úspěšná vydání tohoto mezinárodního mítinku. Například v minulém roce zavítali na sever Moravy americký sprinter Mike Rodgers, lucemburský koulařský rekordman Bob Bertemes nebo pozdější stříbrný medailista z mistrovství světa v běhu na 800 metrů Amel Tuka z Bosny a Hercegoviny. Domácímu publiku udělala radost mílařka Simona Vrzalová, která na trati 1500 metrů zaběhla nový český rekord 4:05.73.

Czech Indoor Gala proběhne ve středu 5. února v ostravské atletické hale. Vstupenky na tento atletický svátek jsou jíž v předprodeji prostřednictvím sítě TicketArt a jejich cena je 200 korun.

Petr Jelínek

Vytisknout