přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. listopadu 2022, 14:08

Vrchaři se vrátili z Thajska

V úterý dopoledne se vrátili ze svého úspěšného vystoupení na MS v horských bězích v thajském Chiang Mai čeští vrchaři a vrchařky. Nechyběla ani stříbrná medailistka Barbora Macurová.

Právě Barbora Macurová se postarala o nejlepší výsledek naší výpravy. K favoritkám na cenné kovy sice úplně nepatřila, ale v náročných klimatických podmínkách si skvěle rozvrhla síly, když se v druhé polovině závodu dostala na stříbrnou pozici, kterou udržela až do cíle a nestačila pouze na vítěznou Rumunku Denisu Dragomir. Pro Barboru se jedná o první medaili z mezinárodní akce. Na letošním ME v horském maratonu v El Pasu skončila dvaadvacátá. Výrazně také přispěla k šestému místu ženského týmu, kde nás reprezentovaly ještě třiadvacátá Barbora Jíšová a devětatřicátá Lucie Šaclová.

Kromě jedné medaile získala česká výprava ještě další tři individuální umístění v TOP 10. Tereza Hrochová byla naší nejlepší běžkyní v obou vrchařských závodech. V tom nahoru obsadila devátou příčku a v disciplíně nahoru/dolů skočila těsně za desítkou na jedenácté pozici.

Totožnou bilanci měl i Marek Chrascina, jenž dosáhl v obou disciplínách stejného umístění. Do Thajska sice přijel jako obhájce bronzu z předešlého vrchařského MS v Argentině, ale i devátá příčka ze závodu nahoru a jedenácté místo z klání nahoru/dolů jsou velmi pěknými výsledky. V nedělním závodu nahoru/dolů byl ještě úspěšnější jeho reprezentační parťák Jáchym Kovář, jenž skončil desátý. Když se k tomu přičetlo ještě dvaadvacáté místo Viktora Šinágla, znamenalo to pro družstvo mužů lichotivou čtvrtou příčku.

Petr Jelínek, foto: CPA

Vytisknout