přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. října 2021, 13:07

Vrchaři odcestovali na Pohár národů

Osmička českých vrchařů a vrchařek dnes odcestovala do Itálie, kde v neděli 31. října proběhne Pohár národů.

Hostitelem vrchařského Poháru národů je italská Chiavenna. Právě tam se bude nacházet cíl devatenáct kilometrů dlouhého závodů se stoupáním 660 metrů. Startovat se bude z městečka Promontogno na pomezí švýcarských a italských hranic.

Do soutěže je přihlášeno celkem 15 reprezentačních výběrů. Českým běžcům a běžkyním se postaví například soupeři z Irska, Španělska, domácí Itálie nebo z Kanady či Keni. Předběžná startovní listina mužského závodu čítá 55 borců. Ženského klání by se mělo zúčastnit 45 běžkyň. Do týmového měření sil se pak budou započítávat umístění tří nejlepších z každého družstva.

Český tým bude v téměř nejsilnější sestavě. Oporou ženského výběru by měla jistě být účastnice maratonského závodu na olympijských hrách v Tokiu a letošní vrchařská mistryně ČR Tereza Hrochová. Nechybí ani velezkušená Pavla Schorná-Matyášová, která letos brala stříbro na vrchařském domácím šampionátu i na MČR v dlouhém horském běhu. Družstvo pak doplňují ještě bronzová z MČR v běhu do vrchu Adéla Stránská a vítězka MČR v dlouhém horském běhu Barbora Macurová.

Družstvo mužů se bude moci spoléhat na letošního vrchařského mistra Jáchyma Kováře i bronzového z téhož závodu Dominika Sádla. Zkušeností na rozdávání mají i stříbrný z MČR v dlouhém horském běhu Jiří Čípa a Ondřej Fejfar, jenž finišoval hned za ním na bronzové pozici. Fejfar na poslední chvíli nahradil právě zraněného Marka Chrascinu, jenž se před dvěma lety blýskl bronzem z vrchařského světového šampionátu v Argentině.

Petr Jelínek

Vytisknout