přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. listopadu 2019, 12:26

Vrchaři nabrali směr MS

V neděli odcestovala z pražského Letiště Václava Havla početná česká výprava, která nás bude 15.-16. listopadu reprezentovat na mistrovství světa v běhu do vrchu a světovém šampionátu v horském maratonu, které hostí argentinská Villa la Angostura.

V pátek 15. listopadu proběhnou závody v rámci 35. mistrovství světa v běhu do vrchu, kde nás bude reprezentovat šestnáct běžců. Nejspíš největší nadějí českého týmu bude Barbora Havlíčková, která před několika měsíci vybojovala ve švýcarském Zermattu titul juniorské mistryně Evropy. Spolu s ní se v této kategorii postaví na start její kolegyně z družstva, které obsadilo na stejném šampionátu čtvrté místo Alena Matějáková (13. na ME) a Gabriela Veigertová (20. na ME). Sestavu juniorek pak ještě doplňuje Anežka Ševčíková.

Kostru ženského týmu tvoří vítězka nominačního závodu na Zadově Adéla Stránská, devatenáctá z mistrovství Evropy v Zermattu Tereza Hrochová, velezkušená vrchařka Pavla Schorná-Matyášová a Hana Švestková Stružková.

Leaderem mužské sestavy je jedenadvacátý muž letošního evropského šampionátu a vítěz kvalifikačního závodu Jan Janů, kterého doplňuje dvojice mužů, kteří se v letní sezóně specializují na stýpl Marek Chrascina a Jáchym Kovář. Čtvrtým do party je Tomáš Lichý.

Družstvo juniorů nastoupí ve složení Benjamin Vrbovský, Borek Požár, Ondřej Volák a David Bílek.

O den později, tedy 16. listopadu se pak uskuteční 16. mistrovství světa v horském maratonu. Jednou z hlavních mužských opor by měl být Vít Pavlišta, který měl v tomto roce dokonce možnost startovat na mistrovství světa v Dauhá, ale dal přednost přípravě právě na MS v horském maratonu. Spolu s ním obléknou český dres dva velezkušení horští maratonci Robert Krupička a Jiří Čípa, kteří v minulosti posbírali v této disciplíně řadu úspěchů. Pětici našich borců pak doplňují ještě mnohonásobný medailista z domácích republikových šampionátu v silničním maratonu Petr Pechek a další běžecká stálice Ondřej Fejfar.

Mezi ženami budeme spoléhat na Lucii Maršánovou. Ta byla v této kategorii nejlepší českou závodnicí na mistrovství Evropy v běhu do vrchu, ale tentokrát dala přednost horskému maratonu. Spolu s ní budou hájit české barvy Marcela Vašinová, Kateřina Matrasová, Michaela Mertová a Petra Ševčíková.

Petr Jelínek

Vytisknout