přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. července 2020, 11:56

Vrchaři absolvují společnou přípravu

Český běh do vrchu měl v minulém roce historicky nejúspěšnější sezónu, když naši reprezentanti přivezli ze světového šampionátu v Argentině hned několik medailí. Na své úspěchy z minulého roku by rádi navázali. Za podpory Českého atletického svazu se tak nyní připravují na společném tréninkovém kempu v Rakousku.

Vrchařská reprezentace odcestovala ke zhruba třítýdennímu společnému soustředění do rakouského střediska Kühtai, které se nachází zhruba padesát kilometrů od hlavního města Tyrolska Innsbrucku. Na čtrnáct atletů, včetně bronzového medailisty z posledního vrchařského MS Marka Chrasciny, dohlíží tři trenéři. Jedním z nich je bývalý špičkový běžec Vladimír Bartůněk, který přibližuje, jak vše na kempu probíhá a v jakých podmínkách se vrchaři připravují. „Trénujeme v nadmořské výšce 1900-2400 metrů nad mořem. Nejčastěji využíváme okolní kopce a sjezdovky, ale běháme také po stezkách a cestách okolo jezera. Bydlíme v hotelu Gasthof Schöne Aussicht, který je vzdálen pouhý kilometr od stadionu a jezera. Máme v něm každý den k dispozici i saunu a infrasaunu. Navíc se o naše atlety stará i fyzioterapeut, takže regenerace je zajištěna dostatečně. Tréninky probíhají po dohodě společně ve skupinách. Všichni jsou zdravotně v pořádku a příprava jde podle plánu,“ vzkazuje z Tyrolska.

Dle slov šéftrenéra Jana Netschera má Český atletický svaz v plánu uspořádat ještě jeden společný kemp pro vrchaře, který by se měl uskutečnit po zářijovém nominačním závodě pro mistrovství světa v běhu do vrchu, které by se mělo následně uskutečnit 13. – 14. listopadu v kanárském ostrově Lanzarote. „Chtěli jsme pro naše vrchaře uspořádat společné soustředění, aby mohli absolvovat kvalitní přípravu směrem k jejich vrcholu sezóny v podání mistrovství světa v běhu do vrchu. Naším cílem bylo, aby mohli trénovat spolu. Některým chybí sparingové. I když není v této složité době jednoduché sehnat ubytování pro větší skupinu atletů ve vhodné lokalitě, nakonec se nám to podařilo. Druhý společný kemp by měl být pro závodníky, kteří se nominují na listopadové mistrovství světa na Kanárských ostrovech,“ uvedl.

Petr Jelínek, foto: Vladimír Bartůněk

Vytisknout