přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. října 2019, 10:00

Vrabcová očekává přírůstek do rodiny

Maratonská rekordmanka a medailistka z ME Eva Vrabcová Nývltová v létě konečně překonala zdravotní trable, návrat k plnému tréninku však musí odsunout ještě o další měsíce. Důvody jsou však tentokrát veskrze radostné.

Rok 2018 byl pro Evu Vrabcovou Nývltovou, českou jedničku na dlouhých běžeckých tratí, takřka snový. Na jaře začala českým rekordem na půlmaratonu a v létě pak sezóna vyvrcholila při mistrovském maratonu na Evropě v Berlíně dalším národním maximem, které jí vyneslo bronzovou medaili. A při bilancování pak obsadila čtvrté místo v anketě Atlet roku. V letošní sezóně jsme však Vrabcovou závodit neviděli. Jedna z achilovek byla lehce natržená, v druhé se jí vytvořil zánět. „Od července už ale můžu trénovat,“ raduje se.

Než se ale trénink stihl naplno rozběhnout, zvolnila. Zjistila totiž, že spolu s manželem Martinem Vrabcem (viz foto) očekávají potomka, který by měl přijít na svět začátkem května příštího roku. „Zatím vše probíhá bez problémů,“ těší nastávající maminku, „ale první velkou kontrolu máme až v úterý.“ Se zprávou se rozhodla jít ven ještě před ní s ohledem na dnešní veřejnou akci, Top Camp ČOV (setkání olympioniků) v Karlových Varech. „Snad bude vše v pořádku,“ vyslovuje přání každého budoucího rodiče.

Pokud vše půjde, jak má, chtěla by se Eva co nejdříve po porodu vrátit k tréninku, ideálně už začátkem července. „Takový nejambicióznější plán je start na půlmaratonu při mistrovství Evropy v Paříži,“ říká. „I proto se i teď snažím udržovat a koncem roku jedeme do Livigna na běžky. Ty jsou totiž nejlepší, nejsou na nich otřesy,“ nastiňuje svoje plány.

Teď však pochopitelně myslí především na přivedení zdravého dítěte na svět. „Chtěla bych vědět, jestli to bude kluk nebo holka, abych mohla pořídit výbavu. Na to se totiž moc těším,“ usmívá se.

Michal Procházka

Vytisknout