přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. července 2020, 21:08

Veleba a Šnejdr ozdobili memoriály

V pražské Edenu se odehrál další ročník tradičního mítinku Pražské memoriály. Počasí atletům přálo, a tak byly k vidění špičkové výkony. O ty nejlepší se postarali sprinter Jan Veleba a půlkař Filip Šnejdr.

Jan Veleba prožil na stadionu ASK Slavia Praha úspěšný podvečer. Nejprve jasně zvítězil na své hlavní trati, tedy na stovce, když ji prolétl v kvalitním čase 10.33 a potvrdil tak svůj vysoký standard na této distanci. Třešnička na dortu pak přišla na dvoustovce, kterou zvládl v novém osobním rekordu 20.64. Ze svého dosavadního kariérního maxima ukrojil sedm setin a zařadil se na čtvrtou příčku českých historických tabulek za Pavla Masláka (20.46), Jiřího Vojtíka (20.60) a Františka Břečku (20.61).

Na domácím stadionu se dařilo také Filipu Šnejdrovi. Svěřenec Petra Novotného zná zdejší dráhu dokonale a závodu jasně dominoval v letošním nejlepším českém výkonu 1:47.02. O více jak vteřinu vylepšil dosavadní výkon Filipa Sasínka. Na stejné trati byla mezi ženami nejrychlejší další reprezentantka domácího oddílu Anna Šimková za 2:09.23.

Úspěšný den měla také Martina Hofmanová. Sprinterka z USK Praha nejprve dokonale využila téměř ideálního větru do zad o hodnotě 1.9 m/s a zvítězila ve velkém osobním rekordu 11.64. V České republice byla letos zatím rychlejší pouze Nikola Bendová. Hofmanová přidala druhý primát na čtvrtce překážek, kde si vylepšila své sezónní maximum na 58.59. Závod na 400 metrů překážek mužů ovládl Matěj Baluch ze Slovenska za 51.36.

Letošní nejlepší český výkon nabídla také soutěž dálkařek a jeho autorkou se stala Michaela Kučerová, která se mohla těšit z nového osobního rekordu 636 centimetrů. Osobák z minulé sezóny si posunula o devět centimetrů. Daleko za šest metrů se dostala také druhá Barbora Hůlková, když dolétla na 624 centimetrů. K tomu ještě nenašla přemožitelku na dvoustovce za 24.36. Nové kariérní maximum 740 centimetrů zaznamenal také vítěz závodu dálkařů Adam Pekárek.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout