přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. července 2015, 20:08

Ve Tbilisi zatím medaile uniká

Další dvě umístění na dohled stupňům vítězů vybojovali mladí atleti na evropském olympijském festivalu, Novotná skončila čtvrtá v dálce, Veselá pátá na 400 metrů překážek.

Náročný finálový dvojboj čekal Janu Novotnou v dnešním odpoledním programu na EYOF ve Tbilisi, nejprve bitva o medaile v dálce v 17:05 místního času a o hodinu deset minut později pak ještě výška. V první z disciplín svěřenkyně Aleny Nezdařilové útočila na medaili, skákala blízko svého osobního rekordu, ale ani dvakrát předvedených 581 cm na ni nestačilo. Na bronz bylo třeba 591, zlato brala Slovinka Bedračová o další decimetr dál. Ani ve výšce se pak Novotná neztratila, zdolanými 174 zůstala jediný centimetr od svého osobáku, jen horší zápis ji mezi trojicí soupeřek na této úrovni ji odsunul na sedmou pozici. Všechny medaile se udělovaly za 180, zlato brala Ruska Prichodkovová.

Barboře Veselé se ve finále čtvrtky překážek povedlo vylepšit stejně jako v rozběhu osobní rekord. Tentokrát srazila 22 setin už na 1:01.46 minuty. Mrzet snad může pouze setina, která ji dělila od čtvrtého místa, cenný kov už ležel čtyři desetin daleko. Zlato pak získala po zásluze Finka Lehikoinenová, svůj suverénní triumf ozdobila rekordem šampionátu 57.74 s. Třinácté místo brala kladivářka Kateřina Skypalová za předvedených 52.81.

Výsledky v pdfneoficiální výsledky

Michal Procházka

Vytisknout